I līgas čempioni florbolā – “Apelsīns/Talsi”

I līgas čempioni florbolā – “Apelsīns/Talsi”

 

Aizraujošā mačā ar rezultātu 5:4 par 1.līgas čempioniem sestdien kļuva Apelsīns/Talsi, kas finālā triumfēja pār Rubene-1 florbolistiem. Komandā arī četri Talsu novada sporta skolas audzēkņi- Markuss Plūdums, Sandis Bērziņš, Reinis Neimanis un Artūrs Pētersons , kā arī daudzi audzēkņi, kas sporta skolu jau absolvējuši.

Čempionātu Apelsīns/Talsi iesāka ne visai spīdoši pirmajās trīs spēlēs izcīnot vien divus no deviņiem iespējamiem punktiem, bet tālāk sekoja 17 uzvaru sērija un uzvara regulārajā čempionātā.

Ceturtdaļfinālā Apelsīns/Talsi tikās ar Lekrings-1 komandu, kas pērn sagādāja apelsīniem vienīgo zaudējumu čempionātā, un arī pašu sāpīgāko, kāju aizliekot priekšā finālspēles papildlaikā. Arī šoreiz sērija līdz divām uzvarām iesākās neveiksmīgi, viesos pēc spēles soda metienos atzīstot Lekrings-1 pārākumu ar 7:6. Otrajā spēlē neapšaubāms talsinieku pārākums ar 7:2. Trešā spēle izvērtās par īstu drāmu- pirmais periods 0:0, otrajā vispirms mūsējie izvirzījās vadībā ar 3:0, bet jau trešās trešdaļas sākumā 3:3. Tālāk 4:3 un 4:4, bet punktu mačam pielika Artūra Pētersona pārķertā bumbiņa uz izrāviens viens pret vienu- 5:4.

Pusfinālā apelsīniem pretī stājās Rēzekne/Dinaburga. Regulārajā čempionātā, mačā, kurā pa abām komandām arbitri kopā piešķīra 62 soda minūtes, labāki bija Apelsīns/Talsi ar 9:4. Tā kā rēzekniešiem laukums neatbilda izslēgšanas spēļu prasībām, viņi savu maču aizvadīja Daugavpilī, kur komandas tika uzņemtas gana krāšņi. Spēlē gan izvērsās mierīga un miegaina, pilnīgs pretstats tam asumam, kas bija Talsos. Mūsējie vispirms izvirzījās vadībā 2:0, bet otrajā periodā pretinieks jau rezultātu bija izlīdzinājis- 2:2. Perioda sākumā vēlreiz precīzs bija Daneks Balodis, bet pretinieku līderis Aleksandrs Grehovs pirms pamatlaika beigām rezultātu izlīdzināja- 3:3. Sekoja pagarinājums līdz pirmajiem gūtajiem vārtiem. Uzvaras vārtus Talsiem guva Oskars Sidra, kurš, ne bez rikošeta palīdzības, atrada ceļu uz pretinieku vārtiem. Atbildes spēlē Talsos, daudz rezultatīvāks florbols. Talsiem labs padevās pirmais periods, bet otro vadībā noslēdza rēzeknieši ar 6:5. Lielisks apelsīniem padevās trešais periods, kurš tika uzvarēts ar 6:1, mačā uzvarot ar 11:7. Spēli izšķīra spēle nevienādos sastāvos- talsinieki skaitlisko vairākumu realizēja četras reizes, turklāt vieni vārti arī mazākumā, tikmēr rēzeknieši vairākumā bija precīzi divas reizes.

Muļķīgu sarkano kartīti mača pēdējās sekundēs nopelnīja visas līgas un komandas rezultatīvākais spēlētājs- Artūrs Pētersons, un sākotnējais tiesnešu lēmums lika Artūram fināla spēli skatīties no tribīnēm, bet vēlāk mača arbitrs atzina, ka noraidījums iedots „uz emocijām” un sods tika mīkstināts. Ar to vēl talsinieku nedienas pirms fināla nebeidzās, jo Rēzekne/Dinaburga iesniedza protestu, jo nebija mierā ar Daneka Baloža un Mārtiņa Maķevica pievienošanos komandai no Virslīgas komandas „Talsi/Triobet”. Taisnība bija gan rēzekniešiem, gan FK Talsi kluba argumentācijai, bet šoreiz Latvijas florbola savienība lēma par labu Talsiem, solot nepilnības nolikumā izlabot uz nākošo sezonu.

Fināls notika Valmierā neitrālā laukumā. Kaut gan, kamēr Talsi mēroja 220 km, tikmēr Kocēnu „Rubene” 2 km. Pirms fināla notika spēle par trešo vietu, kur tikās Jelgavas novads ar Rēzekne/Dinaburga. Rēzeknieši vēl 90 sekundes pirms spēles beigām atradās drošā vadībā ar 6:4, bet interesantākie notikumi bija, kad tablo rādīja divas sekundes pirms pamatlaika beigām. Uzvaras vārtus atrodoties guļus stāvoklī guva viens no jelgavniekiem, tiesneši fiksēja, ka bumbiņa ir vārtos un devās apspriesties vai vārtu guvums ir ieskaitāms. Bet, kamēr tiesneši apspriedās, par nesportisku uzvedību nācās parādīt divas sarkanās kartītes Rēzeknes spēlētājiem. Vārtu guvums netika ieskaitīts, turklāt jelgavniekiem divu minūšu noraidījums par spēli guļus. Bet tā vietā, lai pagarinājumu iesāktu vairākumā, rēzekniešu disciplīnas trūkums lika strādāt trijiem pret četriem mazākumā. Vārtus, kas atnesa Jelgavniekiem bronzas medaļas un vietu virslīgā guva Dmitrijs Dmitrijevs- 7:6.

Sekoja finālspēle starp Apelsīns/Talsi un Rubene-1. Talsiniekiem netraucēja, ne karsējmeitenes, ne kameras, ne paprāvais Rubenes atbalstītāju pulciņš un lielisks mača sākums jau sestajā minūtē atrodoties vadībā ar 3:0. Kā pēcspēles intervijā atzina Rubenes treneris Ivars Jēkabsons, mandrāža esot bijusi pie vainas sliktajam mača sākumam. Tālāk jau talsiniekiem neklājās tik viegli. Slikts padevās trešās trešdaļas sākums un pretinieks mača 50 minūtē rezultātu izlīdzināja- 4:4. Sešas minūtes pirms beigām, lieliski nostrādāja vecais Virslīgas duets- Uvis Norde un Daneks Balodis. Uvis vispirms piespieda kļūdīties pretinieku līderim, bet Daneks izmantoja izdevību un raidīja bumbiņu vārtu devītniekā. Atlikušajā laikā izdevās veiksmīgi aizsargāties un izcīnīt uzvaru mačā un čempionātā- 5:4.

Parasti noslēdzoties čempionātam tiek noskaidroti arī čempionāta labākie spēlētāji, grūts būs Latvijas florbola savienības lēmums, jo parasti visas balvas nepiešķir vienai komandai, bet šoreiz vajadzētu, jo līgas rezultatīvākais spēlētājs ir Artūrs Pētersons ar 53 punktiem, par vienu punktu mazāk ir līgas rezultatīvākajam aizsargam Sandijam Eglītim 52 punkti, bet izslēgšanas spēļu labākā vārtsargu statistika ir  Andrim Eglītim 86.87%.

 

FK Talsi,

Mārtiņš Maķevics

 

Video mirkļi: http://cdn.tiesraides.lv/sportacentrs.com/20140406204837_nologo_apelsins_rubene_1

 

Start typing and press Enter to search

Palielināt tekstu
Krāsu kontrasts