Florbola turnīrs “Helsinki floorballcup”

Florbola turnīrs “Helsinki floorballcup”

Īsi pēc Jaunā gada sagaidīšanas Talsu NSS/Krauzers ar U11, U12 un U20 komandām sēdās autobusā, lai dotos uz vienu no lielākajiem starptautiskajiem turnīriem florbolā „Helsinki floorballcup”, kurš šogad pulcēja 317 florbola komandu.
U12 komanda turnīru iesāka pārliecinoši ar 7:3 apspēlējot vietējo Helsinku „M-Team”, bet jau nākamajā spēlē piedzīvoja sagrāvi ar 2:9 pret „TikkurilanTiikerit”. Trešajā spēlē 7:2 uzvara pār „KirkkonummiRangerssiniset”, bet cīņā par otro vietu apakšgrupā piedzīvots zaudējums „AIF” komandai ar 3:5, komandai, kas vēlāk izcīnīja trešo vietu turnīrā. Vēl dažas minūtes pirms beigām Valteram Kalnietim, pie rezultāta 3:4, neieskaitīja vārtus, kas it kā tika gūti ar augsti paceltu nūju, kas mačā varēja dot vismaz neizšķirtu. Ceturtdaļfinālā „Talsu NSS/Krauzers U12” tikās ar „BlackBirdsUnited” un piedzīvoja zaudējumu ar 3:7, pirmajā periodā divas reizes pratām izvirzīties vadībā, bet periods noslēdzās ar 2:2, bet otrajā periodā nācās piekāpties somu meistarības priekšā.
U11 grupā „Talsu NSS/Krauzers” iesāka ļoti pārliecinoši ar U12 „SB VantaaWhite”, vieglāk neklājās arī pārējiem apakšgrupas pretiniekiem – ar 4:2 tika uzveikti „TusBy 04”, ar 10:1 „BlackBirdsUnited” un ar 7:3 „SB Pro 04”. Ceturtdaļfinālā ar 9:1 tika sagrauti „SC Urbans 04”, bet pusfinālā piedzīvots sāpīgs zaudējums ar 4:5 piekāpjoties „SBS Devils”. Spēlē par trešo vietu ar 5:1 tika pārspēti „WFT” florbolisti. Lai arī „Talsu NSS/Krauzers” ātri izvirzījās vadībā ar 2:0, spriedzi pratām uzturēt paši, jo piecu minūšu noraidījumu paspēja nopelnīt Robetrts Vegners, kam pievienojās arī Klāvs Araks, ļaujot savu meistarību demonstrēt komandas vārtsargam Sandijam Gabrielam Siliņam. Par turnīra rezultatīvāko spēlētāju kļuva „Talsu NSS/Krauzers” aizsargs Klāvs Araks ar 22 rezultativitātes punktiem, otrajā vietā Martins Dambergs ar 17 punktiem, piektajā un sestajā vietā ar 12 punktiem Alens Vāne un Daniels Karlsons.
U20 grupā „Talsu NSS/Krauzers” uz turnīru devās tuvi optimālajam sastāvam. Komandai savainojuma dēļ nevarēja palīdzēt Deivids Barkovskis, bet viņa vietā komandai palīgā steidza Somijā spēlējošais talsinieks Emīls Hartmanis. Pirmajā spēļu dienā „Talsu NSS/Krauzers” ar 4:2 uzvarēja „M-Team”, bet piedzīvoja sāpīgu zaudējumu „Valmierai” vispirms atspēlējoties no 0:2, bet ielaižot trešos vārtus deviņas sekundes pirms spēles beigām. Otrajā dienā ar 4:1 tika uzveikta „SB Heinola” un nospēlēts neizšķirts 3:3 ar „Soprano”, kuri vēlāk gan tika diskvalificēti un Talsiem piešķirta uzvara ar 5:0. Trešajā spēļu dienā „Talsu NSS/Krauzers” ar 5:4 uzveica „MikkelinKittaajat” un kā grupas uzvarētāja iekļuva turnīra finālā, kur vēlreiz tikās ar „SB Heinola”. „Talsu NSS/Krauzers” pirmo periodu noslēdza atrodoties vadībā ar 1:0, kad Krišs Treimanis realizēja ātro pretuzbrukumu. Otrajā periodā pretinieks izmantoja skaitlisko vairākumu un nepilnas divas minūtes pirms beigām pretuzbrukumā guva arī otros vārtus. Spēlējot sešiem pret pieciem, mazliet veiksmes pietrūka talsinieku rezultatīvākam spēlētājam Jānim Ragovskim, kuram šajā mačā divi vārtu stabiņi un vēl vairākas labas izdevības. Finālspēles labākā spēlētāja balvu saņēma Markuss Plūdums, bet Krišam Treimanim balva kā Talsu komandas labākajam spēlētājam.
Kopumā turnīrs vērtējams ar plusa zīmi, gūta vērtīga pieredze pret spēcīgiem pretiniekiem. Izdevās arī noskatīties Somijas elites līgas spēli ar tādu florbola leģendu kā Mika Kohonen un TeroTiitu piedalīšanos. Gūti lieliski iespaidi par Somijas sporta infrastruktūru un apmēriem – turnīrs tika aizvadīts uz 24 florbola laukumiem, kas bija izvietoti četrās sporta būvēs. Lai arī Helsinki ar piepilsētām ir apmēram tikpat lieli cik Rīga, florbola laukumu šeit vienā ēkā ir vairāk nekā visā Rīgā kopā. Mums tik ļoti iepatikās Somijā, ka ostā ieradāmies 15 minūtes pirms prāmja atiešanas, pārkāpjot visus reģistrēšanās noteikumus, īsi pirms trapa pacelšanas tomēr visi bijām uz kuģa.

Mārtiņš Maķevics

 

u11kom

Start typing and press Enter to search

Palielināt tekstu
Krāsu kontrasts