Biatlonisti gatavojas jaunajai sezonai

Biatlonisti gatavojas jaunajai sezonai

Jau šonedēļ mūsu labākais biatlonists Renārs Birkentāls uzsāks jauno biatlona sacensību sezonu ar startu Eiropas kausu sacensībās biatlonā Zviedrijā. Tikmēr Talsos jau aizvadīts pirmais slēpošanas treniņš.

Talsu novada Sporta skolas biatlonisti aktīvi gatavojas gaidāmajai sezonai. Kaut arī ierobežojumi ir likuši atcelt vairākas plānotās mācību treniņu nometnes, sportisti ir neatlaidīgi pildījuši treneru uzdotos uzdevumus, lai mērķtiecīgi gatavotos jaunajai sezonai. Vasarā tika ieguldīts visapjomīgākais darbs, kad tika aizvadītas intensīvās treniņu nedēļas, kurās tika aizvadīti 2 treniņi dienā. Vasarā bija iespēja startēt arī sacensībās, kurās mūsējo sniegums bijis atzīstams.  Rudenī audzēkņiem nācās cītīgi darboties individuāli, jo nebija atļauti pilnvērtīgi koptreniņi, bet ceram, ka tas neatstās lielu ietekmi uz rezultātu gaidāmajā sezonā. Jāatzīmē, ka vairāki mūsu audzēkņi paralēli apmeklē Jaunsardzes nodarbības un papildus apgūst tur dotās zināšanas.

Tagad sācies pēdējais posms pirms sezonas, kad tiek gaidīta katra sniega pārsla, lai pie pirmās iespējamības varētu pildīt apjoma darbu uz slēpēm. Pirmais sniega treniņš jau sagaidīts un aizvadīts šis nedēļas sākumā, un ceram, ka sniega sega atkal mūs lutinās jau pavisam drīz.

Labākie mūsu audzēkņi izlases sastāvos atrodas ārzemju nometnēs un gatavojas pirmajām sacensībām. Junioru izlases sportists Renārs Birkentāls aizvadījis pilnvērtīgu sagatavošanās posmu un jau šonedēļ startēs pirmajās starptautiskajās sacensībās.

Renāra komentārs par padarīto un gaidāmo sezonu:

Aizvadītājā pusgadā esmu cītīgi gatavojies jaunajai 2021/22. gada sezonai, kurā tika aizvadītas ļoti kvalitatīvas un produktīvas nometnes gan augstkalnē, gan tālajos Somijas ziemeļos uz sniega. Uzskatu ka aizvadītajos mēnešos esam ielikuši ļoti labu sagatavošanās darbu priekšā esošajiem, ar sacensībām pildītajiem mēnešiem. Par cik sezona solās būt gara salīdzinot ar iepriekšējām, kur pandēmija neļāva aizvadīt pilnu sacensību kalendāru, uz pirmajām sacensībām varbūt neesmu pašā labākajā formā, bet nevaru teikt arī, ka sliktākajā. Zinu, ka nav viegli noturēt labu formu uz ilgu laiku, tāpēc pirmo trimestri vairāk koncentrēšos uz stabilitāti šautuvē kā arī stabilu ātrumu trasē. Sākoties 2022. gadam, jau janvāra beigās norisināsies Eiropas čempionāts junioriem Slovēnijā, uz kuru arī mēģināšu tikt pie labākās formas un to arī noturēt līdz pat Pasaules Jauniešu junioru čempionātam ASV.

      Satraukums, protams, neizpaliek, bet sajūtas pirms pirmajām sacensībām, kas jau ir dažu dienu attālumā, ir labas. Grūti saprast kādā līmenī esmu, bet kā jau minēju, sezona būs gara,  tā teikt ieskrieties un pielabot kādas kļūdas būs pietiekami daudz laika.”

Savukārt jauniešu izlases sastāvā sagatavošanās posmu Austrijā aizvada Kristiāns Kārlsbergs. Kristiāns vasarā uzrādīja ļoti labus rezultātus un tas ļāva viņam izcīnīt vietu izlasē, lai sevi pierādītu arī ziemas sezonā jau starptautiskā mērogā. Kaut arī būs jāsacenšas ar trīs līdz četrus gadus vecākiem sportistiem, sportistam šī būs lieliska starptautiskā pieredze nākotnei.

Kristiāna Kārlsberga komentārs no nometnes Austrijā:

“Man šeit iet labi, treniņi notiek mierīgi ar zemu pulsu, vakar bija brīvdiena, kurā laiku veltīju mācībām. Pirmajās dienās tikai slēpojām, bet nākamajās dienās liksim klāt arī šaušanu. Pašsajūta ir diezgan laba, nav nekas tāds, kas traucētu trenēties! Trasē arī jūtos labi, pirmajos treniņos nebija īsti stabilitātes sajūta, bet tagad esmu kaut cik pieradis un gribas slēpot arvien ātrāk, bet šeit vajag pabūt noteiktu laiku, lai varētu ātrāk braukt, jo ja no paša sākuma neievēros pulsu, tas var atstāt sliktu iespaidu uz sezonu kopumā. Šeit ir ausgtkalne un līdz ar to arī pulss ir augstāks. Man ar veselību pagaidām viss ir labi un cerams, ka tā arī būs! Mērķi sezonā ir nostartēt Eiropas Junioru kausos, kas notiks decembra vidū Itālijā, kur pirmā individuālā distance ir 15 km, un šī būs garākā distance kāda jebkad ir bijusi un arī citi starti, bet šīs sacensības ir pieredzei, jo jāstartē pat ar 2000 gadā dzimušajiem (Kristiāna dz.g.2005). Šo sacensību rezultāti tiks ņemti arī vērā, lai noteiktu, kurš tiks uz Pasaules jauniešu čempionātu Amerikā. Šeit mēs esam 3 latvieši, bet tiks tikai 1, protams, ceru un darīšu visu iespējamo lai tas būtu es. Šosezon plānā ir arī labi nostartēt Latvijas čempionātos un Baltijas kausu sacensībās. Protams, jāturpina cītīgi trenēties, jo ir kur vēl pielikt!”

Kaut arī Renārs un Kristiāns atrodas izlases nometnēs un gatavojas pilnvērtīgos sniega apstākļos, arī mājās palikušajiem ir uz ko tiekties, jo galīgās atlases uz starptautiskajām sacensībām notiks Latvijā un iespējas uzvarēt un izcīnīt vietu būs visiem.

Gan lielie, gan mazie sportisti gaida sniegu, lai pilnveidotu esošas un apgūtu jaunas slēpošanas prasmes.

Paldies vecākiem par neatlaidīgu jauniešu atbalstīšanu un motivēšanu trenēties, Paldies Multitalent un personīgi Aijai Smilai, kura devusi iespēju atsevišķiem audzēkņiem piedalīties VIVAT Multitalent grantu programmā, lai saņemtu atbalstu mācību treniņu darbam.

Paldies visiem, kas devuši ieguldījumu vasarā un rudenī, kad milzīgs darbs ieguldīts arī slēpošanas un biatlona trases labiekārtošanā. Uzstādītas jaunas apgaismojuma iekārtas un veiktas trases konfigurācijas izmaiņas, kā rezultātā ziemā, visi slēpošanas entuziasti varēsim slēpot jau pa 2 km apgaismotu apli.

Arī treneri gaida sniegu un cer uz stabilu ziemu, lai spētu audzēkņiem dot programmas pilnvērtīgai apguvei nepieciešamās zināšanas un prasmes.

Vēlam audzēkņiem arī turpmāk mērķtiecīgi trenēties un virzīties uz saviem mērķiem.

 

Biatlona nodaļas treneru kolektīvs

Start typing and press Enter to search

Palielināt tekstu
Krāsu kontrasts