Basketbola turnīrs „Talsu kauss – 2016”

Basketbola turnīrs „Talsu kauss – 2016”

Talsu novada Sporta skolas basketbola nodaļa ieviesusi jaunu tradīciju, kura, cerams, turpināsies vēl ilgi.

Kā ierasts augustā jaunie basketbolisti uzsāka jauno sezonu ar treniņnometni Rojā, šogad tas bija no 8. līdz 21.augustam. Dienas grafiks jaunajiem basketbolistiem bija saspringts – rīta rosme, 2 treniņi dienā un sportiskas aktivitātes vakarā. Treniņi notika Rojas vidusskolas sporta zālē, Rojas stadionā un pie jūras. Nometnē ar jaunajiem basketbolistiem strādāja, audzināja, pieskatīja un treneri Mārtiņš Ziediņš, Arkādijs Bajārs un Edgars Priede.

Pēc nometnes noslēguma no 25. līdz 28.augustam Talsos norisinājās 6 komandu basketbola turnīrs 2001.gadā dzimušajiem zēniem „Talsu kauss – 2016”, kuru organizēja Talsu novada Sporta skolas basketbola nodaļa sadarbībā ar Talsu novada Kultūras, sporta un tūrisma centru. Turnīrā piedalījās divas Talsu novada Sporta skolas komandas – Talsi 2001 un Talsi 2002 (komandā spēlēja 2002.gadā dzimušie zēni t.i. par gadu jaunāki, nekā pārējie turnīra dalībnieki), Kuldīgas,  Rojas un Tukuma sporta skolas komandas, kā arī komanda no Prieņiem (Prienai, Lietuva). Talsu pašvaldība jau ilgāku laiku sadarbojas ar Prieņu rajona pašvaldību, tāpēc Prieņu pilsētas zēnu basketbola komanda tika aicināta piedalīties turnīrā Talsos.

Turnīra laikā komandas katra ar katru tikās vienu reizi, izspēlējot viena apļa turnīru. Šoreiz veiksmīgākie un stiprākie izrādījās talsinieki.

1.vietā Talsu 2001.gadā dzimušo zēnu komanda (Edijs Jansona, Reinis Vitte, Dāvis Ozolnieks, Ansis Grīnbergs, Jānis Valters Vēveris, Kārlis Krūmiņš, Rihards Lagzdiņš un Emīls Bērziņš).

2.vietā Talsi 2002 komanda (Alekss Frīdenbergs, Mārtiņš Cinis, Niks Grosbahs, Dinass Talents, Henriks Bajārs, Dāvis Indriksons, Rūdis Gricmanis un Jānis Šņepsts).

3.vietā Rojas novada sporta skola (Emīls Krontāls, Alekss Šteinbergs, Rojs Kilmits, Pēteris Alkšbirze, Miks Segliņš, Emīls Martinovskis, Kristers Poberežnijs, Markuss Zembahs, Kārlis Puntulis, Roberts Bervalds).

4.vietā – Tukums, 5.vietā – Kuldīga un 6.vietā – Prieņu basketbolisti.

Turnīra laikā 3 dalībnieki no katras komandas piedalījās 3-punktu metienu konkursā, kurā uzvarēja talsinieks Dāvis Ozolnieks, 2.vietā – Ansis Grīnbergs (Talsi) un 3.vietā – Roberts Roķis (Tukums).

Dāvanas saņēma arī katras komandas labākie spēlētāji turnīrā. Reinis Vitte no Talsu komandas, Alekss Frīdenbergs – Talsi 2002, Pēteris Alkšbirze – Roja, Markuss Kurmahers – Tukums, Mārtiņš Citlavs – Kuldīga un Gytis Gelažauskas – Prieņi.

Basketbola turnīrs jauniešiem pēc treniņnometnes ir laba iespēja sagatavoties jaunajai sezonai VEF Latvijas jaunatnes basketbola līgā. Turnīrs Talsos notiek otro gadu. 2015.gadā piedalījās 4 komandas, šogad 6 komandas, tai skaitā viena no Lietuvas. Treneriem ir vēlme šo tradīciju turpināt un turnīru Talsos padarīt par tradicionālu, starptautisku un plaši apmeklētu. Turnīram noslēdzoties viesu komandu treneri izteica atzinību par turnīra organizēšanu. Prieņu treneris Marius Leonavičius solīja, ka nākošgad atgriezīsies Talsos, un jaunos Talsu basketbolistus aicināja sportiskā gaisotnē paciemoties arī Lietuvas mazpilsētā – Prieņos.

Tuvākajos plānos paredzēts turnīrs 2006.gadā dzimušiem zēniem, kas Talsu sporta namā notiks 10. un 11.septembrī. Mazo zēnu basketbola spēles parasti ir īpaši aizraujošas, emocionālas, cīņasspara pilnas, tāpēc gaidām līdzjutējus, lai atbalstītu Talsu novada Sporta skolas komandu.

Treneri

Rezultātu tab

OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA

 

Start typing and press Enter to search

Palielināt tekstu
Krāsu kontrasts