Basketbola turnīrs “Little Kakhi” Telavi kā aizraujošs ceļojums!

Basketbola turnīrs “Little Kakhi” Telavi kā aizraujošs ceļojums!

Talsu novada Sporta skolas basketbola nodaļai sadraudzība ar Telavi (Talsu sadraudzības pilsēta Gruzijā) basketbola klubu sākās 2017.gadā. Pagājušajā gadā Telavi basketbola kluba komanda viesojās pie mums Talsos un piedalījās starptautiskajā basketbola turnīrā “Talsu kauss 2018”. Šogad divas mūsu basketbola komandas tika uzaicinātas piedalīties basketbola turnīrā “Little kakhi” Telavi. Ar pašvaldības un vecāku atbalstu no 3.līdz 9.septembrim devāmies neaizmirstamā braucienā uz Gruziju.

Talsu novada Sporta skolas basketbolisti turnīrā Telavi piedalījās ar divu vecumu grupu komandām, 2007.gadā un 2001/2002.gadā dzimušo zēnu komandām. Sacentāmies pret Gruzijas komandām no Telavi, Kutaisi un Tbilisi. Abas Talsu komandas turnīrā zaudēja pa vienai spēlei, taču pēdējajās spēlēs pret Telavi komandu gan Talsi 2007, gan Talsi 2001/2002 izcīnija grūtas uzvaras un turnīrā ieguva 1.vietu. Par turnīra vērtīgākajiem spēlētājiem no Talsu komandas tika atzīti Edijs Jansons un Tailers Tīģers.

Nokļūšanai uz Gruziju izmantojām aviokompānijas “Turkish Airlines” pakalpojumus ar pārsēšanos Stambulā. Turpceļā starplaiks starp lidojumiem bija 8 stundas, tādēļ izmantojām kompānijas piedāvājumu – bezmaksas ekskursiju pa Stambulu un vakariņas turku restorānā. Bija iespēja iziet vēsturisko Stambulas slēgto tirgu, kurš būvēts 15.gadsimtā. Dienā tirgu vidēji apmeklē vairāki simti tūkstoši cilvēku un tajā atrodas  6000 veikaliņi.

Pabijām Sultanahmetas laukumā un apskatījām slaveno Sultāna Ahmeda mošeju. Ekskursijas noslēgumā izbaudījām turku virtuvi un ceļā  uz lidostu priecājāmies par naksnīgo, izgaismoto Stambulu.

Organizējot braucienus uz starptautiskiem turnīriem cenšamies,  no spēlēm un treniņiem brīvajā laikā, izmantot iespēju iepazīt norises vietu, vēsturi, tradīcijas un sadzīves apstākļus.

Arī draugi Telavi bija noorganizējuši mums ekskursiju. Apmeklējām Telavi vēstures muzeju, kur bērni varēja uzzināt, ka Telavi  vēsturiski ir Kahetijas reģiona centrālā pilsēta, kas lepojas ar satriecošām kalnu ainavām, skaistu arhitektūru, seniem klosteriem un gleznainām ielejām. Viss reģions ir atzīts par Gruzijas vīna darīšanas centru. Izbaudīt skaistus dabas skatus varējām Nadikvari atpūtas parkā, kurā audzēkņiem vislielākā sajūsma bija par atrakciju parku.

Apmeklējām Old Shuamta Klosteri, kas atrodas 7 kilometru attālumā no Telavi, un ir viena no vecākajām pareizticīgo baznīcām Gruzijā. Šuamta nozīmē “starp kalniem”, kas norāda uz izolēto un gleznaino atrašanās vietu Gombori lapu koku mežu vidū. Ar Gruzijas Kultūras un pieminekļu aizsardzības ministrijas atbalstu tiek atjaunoti šie vēsturiskās kultūras objekti.

Pēc klostera apmeklējuma – uzkodas kalnu mežā:

Ekskursijā apmeklējām arī Tsinandali kompleksu, kas piederēja gruzīnu dzejniekam un sabiedriskajam darbiniekam Aleksandram Čavčavadzei. Kompleksu veido skaists dārzs ar vairāk nekā 1000 koku un augu šķirnēm no visas pasaules. Telpās ir vīna pagrabi ar unikālām vīnu kolekcijām.

Ja turnīra spēles notika pēcpusdienā, tad brīvais laiks no rīta  tika izmantots pilsētas apskatei, tirgus apmeklējumam. Ja esam uzzinājuši, ka Telavi ir akvaparks, kā gan var neapmeklēt! Ceļš uz akvaparku bija garš un ne visai daudzsološs, bet sasniedzot mērķi, prieki bija neaprakstāmi.

Ar sadzīve apstākļiem bijām ļoti apmierināti, jutāmies kā mājās. Brokastis, pusdienas un vakariņas pie klātiem galdiem turpat viesu namā “Sanapiro” pagalma  nojumē. Tur pat arī lielais TV ekrāns, kur varējām sekot Pasaules kausa basketbolā spēlēm.  Mājas pagrabstāvā atradās gruzīnu maizes – Puri ceptuve. Maize tiek cepta māla krāsnī, to pielipinot pie krāsns sienām. Izbaudījām arī citus tradicionālos gruzīnu ēdienus  – hinkļus, hačapūri pīrāgu, šašliku un citus. Pa kalnaino pilsētu pārvietojāmies kājām, bet vajadzības gadījumā izmantojām vienīgo “sabiedrisko transportu” – taksometru.

Viss braucienā redzētais un izbaudītais nav aprakstāms.  Iespēja  to piedzīvot  ir pateicoties audzēkņu neatlaidīgajam darbam treniņos ikdienā un  mīlestībai pret savu izvēlēto sporta veidu. Un kā teica mūsu draugi Gruzijā:  “Visus mūs vieno tikai viens – oranžā bumba.”

Par iespēju izbaudīt braucienu paldies pašvaldībai, vecākiem, kā arī bērniem par izturību.

Talsu novada Sporta skolas treneri:

Mārtiņš Ziediņš, Anda Bajāre un Arkādijs Bajārs

Start typing and press Enter to search

Palielināt tekstu
Krāsu kontrasts