Baltijas kauss biatlonā

Baltijas kauss biatlonā

Talsu biatlonistiem bija tā iespēja, kā Latvijas pārstāvjiem, piedalīties Baltijas kausa sacensībās biatlonā, kas 23.-24.janvārī notika Igaunijas pilsētā Hanjā – Munameģa kalna pakājē. Mums visiem zināmu apstākļu dēļ, šīs bija ziemas sezonas pirmās sacensības. Un tā mēs visi “negatīvi” (kovid) devāmies uz sniegoto Igauniju. Mūsu galvenais mērķis – uzkrāt sacensību pieredzi un pārbaudīt savu gatavību uz igauņu un lietuviešu fona, kā arī, lai cīnītos par iespēju iekļūt starp labākajiem no Latvijas pārstāvjiem, tā piesakot sevi izlases treneriem, un gatavotos startam Pasaules Jauniešu un junioru čempionātam, kas norisināsies Austrijā februāra beigās.

Pirmajā dienā dalībnieki sacentās biatlona sprinta distancē. Viktorija Spruģevica 7,5 km distancē S19 grupas jauniešu konkurencē izcīnīja 8.vietu. V17 grupas jauniešiem 7,5km distancē Kristiāns Kārlsbergs izcīnīja 10. vietu, Aleksis Samcēvičs – 16. vietu Erasts Bobrovs – 17.vietu un Kristers Kalašņikovs – 19.vietu.

Otrā dienā – masu starti. 10km masu startā mazliet augstāk pakāpties izdevās Viktorijai Spruģevicai – viņa 6.vietā. Jauniešiem 10km distancē mūsu puiši sāka diezgan labi, līdz 3. šautuvei Kristiāns Kārlsbergs cīnījās 6 dalībnieku līderu grupā, pārējie mūsu dalībnieki arī turpat vien bija, bet izvēlētais slēpošanas temps, lai tiktu līdzi ātrajiem igauņiem atspēlējās negatīvi stāvus šaušanā un, diemžēl, stāvus šaušana pievīla mūsu puišus. Kristiāns Kārlsbergs finišēja 7.vietā, Kristers Kalašņikovs 11.vietā, Erasts Bobrovs 17.vietā un Aleksis Samcēvičs 19.vietā.

Pirmo ziemas sacensību “skola” mums parādīja, ka ir daudz kur pielikt – sākot ar koncentrēšanos, lai salādētu pareizu patronu skaitu pirms sacensībām, kā arī sacensību laikā nobrauktu vajadzīgo soda apļu skaitu un beidzot ar to, ka vienkārši jāturpina strādāt pie savas funkcionālās un tehniskās sagatavotības pilnveides.

Jāsaka lielu paldies sporta skolas vadībai, pašvaldībai, biatlona federācijai un audzēkņu vecākiem, kas palīdzēja finansiāli un ar visiem dokumentiem un formalitātēm, lai šajā sarežģītajā laikā mēs likumīgi un sekmīgi varētu vispār tikt uz šīm sacensībām un atgrieztos mājās – tas šoreiz bija ne mazāk liels izaicinājums par pašām sacensībām.

Biatlona treneris Andris Šņoriņš

Start typing and press Enter to search

Palielināt tekstu
Krāsu kontrasts