Atskats uz basketbola 2014./2015.gada sezonu!

Atskats uz basketbola 2014./2015.gada sezonu!

DSC_4415

Noslēgušās VEF jaunatnes basketbola līgas 2.divīzijas Rietumu zonas sacensības. Talsu novada Sporta skolas basketbola nodaļa sacensībās piedalījās ar 7 komandām, 7 vecuma grupās, sākot ar 2004. Dzimšanas gadu un beidzot ar 1996. gadā dzimušiem zēniem.

2003./2004.gadā dzimušie zēni piedalījās minispēlēs. Kopējais pieteikto komandu skaits U-12 grupā bija 43 komandas. Ņemot vērā, ka 2003.gadā dzimušo audzēkņu skaits ir neliels, tad viņiem tika pievienoti gadu jaunāki zēni. Komanda cīnījās vareni, iegūstot vērtīgu pieredzi un ieguva 29.vietu. Treneri ar jaunākās grupas startu var būt apmierināti, jo lielākos laurus plūca lielo pilsētu komandas, kurām ir daudz lielākas audzēkņu atlases iespējas. Komandas labākais spēlētājs bija Dāvids Māls, kurš visā līgā bija 4. rezultatīvākais. Šī grupa piedalījās arī starptautiskos turnīros. Kandavā tika iegūta 4.vieta 12 komandu konkurencē. Aprīlī zēni piedalījās turnīrā Tallinā, kur sacentās ar komandām no Lietuvas, Krievijas, Somijas, Igaunijas un Latvijas. Mazie zēni izcīnīja 1.vietu iegūstot zelta medaļas un lielo kausu. Dāvids Māls, kā turnīra vērtīgākais spēlētājs ieguva basketbola bumbu ar Igaunijas slavenā basketbolista Tīta Soka autogrāfu. Komandā jāizceļ arī Rūdis Lasenberga, Renārs Šimpermaņa, Patriks Reimaņa un brāļu Mārtiņš un Kārlis Reinberga ieguldījums kausa izcīnīšanā.

2002.gadā dzimušie zēni, t.i. U-13 komanda, veiksmīgi startēja minispēļu sabraukumos regulāri ieņemot ne zemāk, kā 13. vietu 42 komandu konkurencē. U-13 Talsu komanda turpina cīnīties par iekļūšanu VEF LJBL 1.dīvīzijā. Arī šī komanda ir piedalījusies starptautiskos turnīros Kandavā, Cēsīs un Tallinā, kur nedaudz pietrūka līdz medaļu izcīnīšanai. Grupas sastāvs ir labs, zēni treniņos un spēlēs darbojas ar atdevi, kas ļauj cerēt uz labiem sasniegumiem nākotnē. Šīs grupas spēlētāji rezultatīvāko sarakstā ir 20-kā. Kopā piedalās ap 500 sportistu. U-13 komandā jāuzteic Mārtiņš Cinis, Niks Grosbahs, Henriks Bajārs, Kaspars Krēķis, Pauls Kunkulis, Dāvis Indriksons, Toms Kalniņš, Roberts Gricmanis, Alekss Frīdenbergs, Marks Māls un pārējie, kas sevi labi parāda spēlēs. Ir ieceres šai grupai nākamajā sezonā spēlēt BBBL (Baltijas basketbola līga zēniem), bet tas ir atkarīgs no zēniem, vecākiem un labdariem, kas palīdzētu ar finansējumu.

U-14 grupas zēni LJBL 2.divīzijas Rietumu zonā ieguva 3.vietu, visā turnīrā zaudējot 5 spēlēs. Komanda ir spēcīga, taču reizēm pietrūkst spēlētāju, kas spēles laikā uzņemtos lielāku iniciatīvu. Kā labākos var minēt Edijs Jansonu (1.vieta rezultatīvāko spēlētāju sarakstā), Jānis Vēveris (7.vieta), Reinis Vitte, Pēteris Laursons, Niks Māls un Dāvis Ozolnieks. Komanda piedalījās starptautiskā turnīrā Cēsīs un Kandavā, kur tika iegūtas 4.vietas.

U-15 komanda LJBL 2.divīzijas Rietumu zonā ieguva 2.vietu un piedalīsies pārspēlēs par iekļūšanu 1.divīzijā. Komanda ar lielu potenciālu un ar lielu vēlmi cīnīties par katru uzvaru. Arī šī komanda piedalījās starptautiskos turnīros, kur ieguva neatsveramu pieredzi spēlēs ar Lietuvas, Krievijas, Igaunijas un citu valstu komandām. Rolands Pūliņš ir Rietumu zonas rezultatīvākais spēlētājs, kā arī ar labām sekmēm palīdz VEF sporta skolas U-15 komandai EYBL (Eiropas jauniešu basketbola līgā) sacensībās. Komandā uzslavas ir pelnījuši arī Dinass Talents, Anrijs Ziediņš, Ansis Grīnbergs, Matīss Baumanis, Kristers Tebernieks un Kristers Cecerovs. Šai sporta skolas grupai ir pievienojušies jauni audzēkņi, kas palīdzēs komandas rezultātu uzlabošanai.

U-16 komandas zēni šosezon nesasniedza cerēto rezultātu, jo patraucēja slimības, traumas un papildus nodarbības. Vadošie spēlētāji komandā ir Edvarts Gūtmanis, Niklāvs Lībergs un Rinalts Ignašis. Jācer, ka nākošajā sezonā komandu nevajās slimības, un, ka zēni, beidzot 9.klasi nepametīs Talsus.

U-17 komandai šī sezona ir viss neveiksmīgākā, jo traumu un slimību dēļ daudzi spēlētāji nospēlēja tikai pussezonu. No grupas divi audzēkņi ir pārgājuši spēlēt uz Rīgas sporta skolām, viens devies mācīties uz Kuldīgu. Komandā jāuzteic Patriks Neimanis, Kristers Zabiņaks, Kristaps Blumbergs un gadu un divus gadus jaunākie zēni, kuri palīdzēja šai grupai. Kristers Zabiņaks palīdzēja Rojas sporta skolai izcīnīt 2.vietu starptautiskā turnīrā Prāgā.

U-19 komanda sezonu aizvadīja kā pa viļņiem. Komandas potenciāls bija liels, taču nestabilā spēle liedza iegūt augstāku vietu par sesto. Jāatzīmē, ka šīs grupas audzēkņi piedalās Rietumulīgas sacensībās, pārstāvot Talsu komandu. Komandā spēlēja un šogad absolvēs Talsu novada Sporta skolu – Mikus Klaužs, Rihards Veliks, Guntis Buks, Jānis Perekrests, Martins Rullis un Kaspars Zapackis.

Jāatzīmē paši mazākie basketbolisti, kuri dzimuši 2006. un 2007.gadā, ar lielu sparu trenējās, un ar laiku būs papildinājums sporta skolas komandām.

Vērtējot visu grupu rezultātus, jāuzsver LJBL Rietumu zonas komandu sastāvs, kas pastiprinājies ar spēcīgām komandām no Liepājas, Rīgas, Jelgavas, Bauskas, Jūrmalas u.c. Varam būt priecīgi, par to, ka mazpilsēta Talsi jaunatnes basketbolā tiek pārstāvēta ar visām vecuma grupām. Sporta skolas audzēkņiem ir iespēja, beidzot Skolu, spēlēt Talsu komandas sastāvā Rietumu līgā un piedalīties novada čempionātā basketbolā. Gandrīz visi spēlētāji, kuri piedalās Talsu novada čempionātā basketbolā ir Talsu novada Sporta skolas basketbola nodaļas bijušie audzēkņi. Nodarboties ar basketbolu var ilgus gadus, par ko liecina arī tas, ka 3 vecumu (K35+, K40+, K45+) komandas piedalās republikas mēroga sacensībās un arī starptautiskos turnīros.  Droši var teikt, ka Basketbols mūsu novadā ir populārs, un ar to var nodarboties no bērnības līdz sirmam vecumam.

Treneri vēlas teikt „paldies” atbalstītājiem un vecākiem! Sezona, kā parasti atsāksies ar treniņnometni Rojā augusta vidū.

Start typing and press Enter to search

Palielināt tekstu
Krāsu kontrasts