“A.Pizika” kausa posms velokrosā Talsos

“A.Pizika” kausa posms velokrosā Talsos

IMG_9885

 

Nedēļas nogalē ar sacensībām pie Talsu skeitparka norisinājās 3. Posma Arvja Pizika kausa izcīņa velokrosā. Bijušais Latvijas profesionālais šosejas riteņbraucējs Arvis Piziks, kurš trīs reizes Latviju pārstāvējis Olimpiskajās spēlēs, kopā ar Valmieras velo vienību un citiem palīgiem, jau trešo gadu rudens mēnešos organizē Pizika kausa izcīņu velokrosā. Šīs sacensības ir ļoti aizraujošas un dinamiskas. Īpaši interesantas tās padara tas, ka velokrosā lielākajā daļā vecuma grupu ir noteikts riepu platuma ierobežojums, lai vēl vairāk sacensības līdzinātos Eiropā ļoti populārajam velokrosam (cyclocross).

          Kopumā Pizika kausa izcīņā šogad paredzēti seši posmi dažādās Latvijas pilsētās un novados. Pirmie četri seriāla posmi tika aizvadīti oktobrī Ikšķilē un Rīgā un sestdien Talsos un svētdien Kuldīgā. Sacensības kļuvušas vēl populārākās nekā pērn, par ko liecina pieaugošais dalībnieku skaits.

          Trase tika ierīkota ap Talsu skeitparku. Dalībniekiem bija jāpievar gan tehniski posmi pa līdzenumu, gan arī pāris kāpumi, nobraucieni, kā arī mākslīgie šķēršļi, to vidū vecās ,zālē ieaugušās trepes pie tirgus laukuma kas sagādāja ne mazums grūtības, īpaši jaunajiem sportistiem. Uz Talsu posmu bija ieradušies arī daudz sportisti no Igaunijas.

        Elites vīru grupā galvenais favorīts bija „Rietumu – Delfin” komandas riteņbraucējs Dmitrijs Sorokins, kurš arī apliecināja savu favorīta statusu un izcīnīja visai drošu uzvaru. Otrajā vietā palika Agnis Apse,  aiz viņa Mārtiņš Vīksne. Talsinieks Toms Dinsbergs  no Hawaii Express komandas izcīnīja devīto vietu. Sieviešu elites grupā nepārspēta palika Igaunijas sportiste Mari Liis – Motus, aiz sevis atstājot Annu Ratnieci un Līgu Actiņu.

  Senioru grupā nepārspēts palika Oskars Gailišs, otrais bija Rego Strazdiņš, kamēr vieta uz goda pjedestāla zemākā pakāpiena  igauņu sportists  Tarmo Mõttus .

        (2003-2006) gada vecuma meitenēm pirmo vietu ieguva igauņu sportiste Miina Ojasild un talsiniece Karīna Bernāne, kas pārstāv Talsu novada Sporta skolu ieguva godpilno otro vietu aiz sevis atstājot Rūtu Binovsku. Kristers Ansons no Talsu novada Sporta skolas uzrādīja otro rezultātu.

         Pārējās vecuma grupās uzvaras svinēja  Emīls Allers, Krišjānis Ratnieks, Lauri Tamm, Alekss Krasts, Viktorija Loiko, Artūrs Krasts, Kristaps Jānis Rūsiņš. Pilnos rezultātus var apskatīt lapā www.velokross.eu

      

   Noslēdzošie posmi seriālam būs Sestdien Smiltenē, svētdien Valmierā.

 

Raksta autors Gundars Sideļskis.

Links ar bildēm: https://plus.google.com/u/0/photos/113836431804431141181/albums/6079355959729338081

 

 

Start typing and press Enter to search

Palielināt tekstu
Krāsu kontrasts